Misioni

Misioni i Shkollės Shqiptare tė Studimeve Politike ėshtė rritja e njohurive dhe krijimi i urave tė bashkėpunimit mes liderėve tė rinj qė vijnė nga fusha e politikės, administratės qendrore dhe vendore, biznesit, shoqėrisė civile dhe medias. Falė krijimit tė njė gjenerate tė re udhėheqėsish, tė hapur pėr dialog dhe komunikim nė nivel kombėtar dhe rajonal, synohet tė nxitet dhe promovohet demokracia dhe vlerat mė tė mira tė repsektimit tė ligjit dhe tė tė drejtave tė njeriut.