Diplomohet gjenerata e dhjetė e shkollės politike

E Shtune, 17 Dhjetor 2016

Ceremonia e diplomimit tė gjenetės sė dhjetė tė Shkollės Shqiptare tė Studimeve Politike u zhvillua nė Shkodėr mė 17 dhjetor 2016. Njė grup prej 26 udhėheqėsish tė rinj politikė, aktivistėve civilė dhe nėpunėsve publikė pėrfunduan me sukses ciklin njėvjecar tė studimit dhe iu bashkangjitėn rrjetit tė alumnėve tė Shkollės.

Drejtori i Akademisė sė Studimeve Politike, Z. Erjon Tase falenderoi partnerėt pėr mbėshtetjen e tyre si dhe vlerėsoi angazhimin aktiv tė pjesėmarrėsve tė Shkollės si njė kontribut tė rėndėsishėm pėr mirėqeverisjen dhe zhvillimin e qėndrueshėm tė vendit. Sė bashku me znj. Debora Kern, shefe e sektorit tė demokracisė pranė ambasadės sė Zvicrės si dhe nėnkryetaren e bashkisė Shkodėr, Znj. Emilja Koliqi, ata shpėrndarė certifikatat dhe pėrgėzuan pjesėmarrėsit pėr kėtė moment tė rėndėsishėm.

Ceremonia u zhvillua nė Shkodėr me qėllim prezantimin pėrpara aktorėve vendorė dhe alumnėve tė njė punimi kėrkimor tė pėrgatitur nga njė grup i pjesėmarrėsve nė kuadėr tė programit tė shkollės, me fokus studimor bashkinė Shkodėr. 

Dy tė diplomuar, znj. Ramiola Kalemi, anėtare e kėshillit bashkiak Durrės dhe z. Besfort Lamallari, kėrkues i “Freedom House”, pėrshėndetėn pjesėmarrėsit nė kėtė ceremoni nė emėr tė gjeneratės sė tyre.

Aktiviteti vazhdoi mė tej me takimin vjetor tė rrjetit alumni tė shkollės nė njė atmosferė mė festive dhe ritakimi mes gjeneratave tė ndryshme tė shkollės.